Ливърпул се скъса да вкарва и вече е само на 3 т. от Сити

Ливърпул се скъса да вкарва и вече е само на 3 т. от Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул отнесе Лийдс с 6:0 у дома в отложен мач от 19-ия кръг на Висшата лига и използва шанса да се доближи само на 3 т. от лидера в класирането Манчестър Сити.

"Червените" поведоха с 3:0 още на полувремето, като на два пъти Мохамед Салах се разписа от дузпи, а между тези попадения Жоел Матип отбеляза след включване в предни позиции и асистенция на египтянина.

През втората част головете паднаха през последните десетина минути, като първо на два пъти се разписа Садио Мане, а в продължението и Върджил ван Дайк.

Ливърпул вече има 60 т. на втората позиция в таблицата и е единствен преследвач на шампиона Манчестър Сити (63).