Ливърпул удари Палас, а Сити се издъни у дома. Глътка въздух за Арсенал

Ливърпул постигна победа с 3:0 над Кристъл Палас в двубой от 6-ия кръг на Висшата лига. "Червените" подходиха доста лежерно към двубоя, което можеше да им изиграе лоша шега, но малко повече от десетина минути преди края на редовното време отбелязаха втория гол на успокоението.

В 38-ата минута Жота направи огромен пропуск. Центриране на Хендерсън бе засечено с глава от Тиаго, вратарят отрази, но топката се озова в португалеца, който бе на два метра от голлинията. Жота стреля от въздуха, но високо над вратата.

Надеждите на Палас да се оттегли на почивката без да допусне гол се изпариха в 43-тата минута. След ъглов удар Салах отправи хубав удар с глава, Гуаита го отрази, но Мане бе точен при добавката. За сенегалеца това бе гол номер 100 с екипа на Ливърпул. Той се разписа в девети пореден мач срещу Кристъл Палас.

След почивката гостите от Лондон създадоха немалко изгодни положения, при които можеха да изравнят, но това не се случи, а в 78-ата минута Мохамед Салах реши мача с второ попадение. Класическото 3:0 оформи Наби Кейта с удар от въздуха от границата на наказателното поле в предпоследната минута на редовното време.

След страхотното 6:3 над РБ Лайпциг в Шампионската лига през седмицата Манчестър Сити не успя да вкара на Саутхемптън у дома. Малка утеха за Пеп Гуардиола е, че отборът му също не допусна попадение във вратата си - 0:0.

Домакините все пак се добраха до попадение в първата минута на продължението, когато великолепно центриране на Кевин де Бройне създаде суматоха в наказателното поле, където няколко играчи в синьо бяха пред Алекс МакКарти. Фил Фоудън подаде с глава към Стърлинг и той се разписа за 1:0. ВАР проверява попадението няколко минути, но в крайна сметка засадата бе потвърдена и попадението отменено.

Арсенал записа втора поредна победа в Премиършип и пое още една живителна глътка въздух. Лондончани надиграха Бърнли с 1:0 като гости с гол на Мартин Йодегаард през първото полувреме.