Ливърпул зарадва "Анфийлд" в първия домакински мач на Слот

Ливърпул зарадва "Анфийлд" в първия домакински мач на Слот Снимка: Getty Images

Ливърпул надделя с 2:0 над Борнемут у дома и постигна втора победа от два мача през новия сезон в Премиър лийг.

Мениджърът Арне Слот постигна успех в своя първи мач на митичния "Анфийлд", а отборът му създаде доста положения и пропусна да разгроми съперника.

Все пак мърсисайдци имаха и някои пропуски в защита, но Борнемут пропусна да се възползва от тях.

Луис Диас откри резултата в 13-тата минута при скоростна контраатака с първия удар на Ливърпул в мача.

В 56-ата минута гостите можеха да изравнят, но им попречи спасяване на Алисон.

Последваха няколко сериозни пропуска на "червените", преди в 70-ата минута Мохамед Салах да направи 2:0, след като получи на любимата си позиция отдясно.

После Коди Гакпо удари греда, а друга от резервите, Дарвин Нунес, също можеше да се разпише.

В крайна сметка Ливърпул се присъедини към отборите, които имат пълен актив от 6 т. във Висшата лига след първите два кръга.

Останалите са Манчестър Сити, Брайтън и Арсенал.