Магията на Де Бройне помогна за ефектен обрат на Сити

Магията на Де Бройне помогна за ефектен обрат на Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Сити постигна победа с 4:2 в гостуването на Кристъл Палас и поне временно се изравни с лидера Ливърпул във вълнуващото преследване за титлата.

"Гражданите" рано допуснаха гол, но направиха ефектен обрат, а завърналият се в титулярния състав Кевин Де Бройне се отличи с два гола и асистенция.

Разписа се и Ерлинг Холанд, който вкара своя гол №30 за сезона.

Жан-Филип Матета изненада Сити още в третата минута и откри резултата, след като получи извеждащо подаване, а целият тим на гостите беше твърде изнесен напред.

Последвалият натиск на шампиона доведе до няколко положения, а Кристъл Палас изпадна в глуха защита.

В 13-тата минута Де Бройне изравни със страхотен параболичен удар в далечния ъгъл.

После Ерлинг Холанд направи голям пропуск сам срещу вратаря и резултатът остана равен на почивката.

В самото начало на второто полувреме пълният обрат беше факт.

Рико Люис укроти едно центриране отляво и стреля, а след рикошет топката за втори път влетя във вратата на Палас.

В 66-ата минута Холанд се разписа отблизо след добра комбинация между Грийлиш и Де Бройне - така интригата приключи.

Скоро Де Бройне се разписа още веднъж и мачът просто се доиграваше, но домакините намериха сили да върнат един гол в 86-ата минута чрез Едуард.

В класирането Сити вече има 70 т., с колкото е и лидерът Ливърпул, а третият претендент Арсенал е с 68.

"Артилеристите" ще изиграят мача си от кръга по-късно днес срещу Брайтън, а Ливърпул играе утре срещу Манчестър Юнайтед.