Марсиал спаси Франция в Киев

Световният шампион Франция стигна само до точка при гостуването си на Украйна в квалификация за Мондиал 2022 - 1:1 на стадион "Олимпийски" в Киев.

Попадението за ремито отбеляза Антони Марсиал през второто полувреме.

Украинците пък поведоха малко преди почивката. Страхотен гол в горния десен ъгъл на вратата на Лорис заби Никола Шапаренко.

Играчите на Дидие Дешан успяха да изравнят няколко минути след началото на втората част чрез нападателя на Манчестър Юнайтед.

"Петлите" са първи в група "D" с девет точки от пет изиграни мача. Украинците делят второто място с Финландия, като и двата отбора имат по пет точки, но фините са ги събрали от само три срещи, докато Украйна е изиграла пет мача.

По-рано през деня Финландия спечели с минималното 1:0 у дома срещу Казахстан.

В група "А" Сърбия разби Люксембург с 4:1 и се изравни по точки с Португалия - по 10 от четири мача.

Ейре пък стигна до измъчено равенство 1:1 с Азебрайджан като домакин.

В група "H" Русия си тръгна с трите точки от визитата на Кипър след победа с 2:0. Словения надигра Малта с 1:0, а Словакия загуби от Хърватия с 0:1 у дома.

Руснаците и хърватите имат по 10 точки. Словения е със седем.