Мбапе се възстановява изненадващо бързо, но Реал губи друг от титулярите си

Мбапе се възстановява изненадващо бързо, но Реал губи друг от титулярите си Снимка: Getty Images

Килиан Мбапе се възстановява от травмата си по-бързо от очакваното и ще бъде в състава за предстоящия мач на Реал Мадрид срещу Лил.

"Кралете" гостуват на френския тим в сряда в двубой от Шампионската лига и според Фабрицио Романо, тогава Мбапе ще може да запише минути на терена.

Суперзвездата се контузи в лявото бедро при победата над Алавес и се очакваше да отсъства около три седмици, но вече се чувства по-добре.

Реал обаче ще трябва да се справя без друг основен играч - Тибо Куртоа, който е получил травма в дербито срещу Атлетико Мадрид снощи.

Вратарят беше в центъра на скандала, довел до агресията от страна на противниковите фенове и прекъсването на мача за 15 минути.

Оказа се, че Куртоа се е контузил и няма да е на разположение в период от 2-3 седмици.

Освен гостуването на Лил, белгиецът ще пропусне и другия мач на тима си тази седмица - домакинството на Виляреал от Ла Лига.

След това предстои пауза за националните отбори, през която Куртоа ще има време да се възстанови.