Мечтан дебют за Олмо и три от три за Барселона

Мечтан дебют за Олмо и три от три за Барселона Снимка: Getty Images

Барселона постигна трета победа от три мача в испанското първенство, а новото попълнение Дани Олмо дебютира с победен гол.

Каталунците направиха обрат и спечелиха с 2:1 гостуването си на Райо Валекано, а най-голяма роля изигра именно Олмо, който раздвижи играта на тима с влизането си на почивката, отбеляза и решаващото попадение.

Барса изигра слабо първо полувреме, в което не успя да застраши особено вратата на домакините. За капак, получи и гол още в 9-ата минута.

Тогава след подаване отдясно Унай Лопес порази близкия ъгъл на Тер Щеген за 1:0.

След почивката каталунците изостриха играта си, а Дани Олмо влезе на мястото на Феран Торес.

Именно Олмо отправи страхотен удар отдалеч, но го спря горната греда.

Минута по-късно при бърза атака Педри получи от Рафиня на отлична позиция и с премерен удар изравни.

В 71-вата минута Роберт Левандовски порази вратата и Барса отпразнува втори гол, но той беше спорно отменен с ВАР заради нарушение на Жул Кунде при атаката.

След още 10 минути игра победният гол все пак падна. Ламин Ямал проби до аутлинията и намери Олмо в пеналта, а дебютантът намери далечния ъгъл с перфектно насочен удар с левия крак - 2:1.

Така Барселона на Ханзи Флик оглавява класирането на Ла Лига като единствен отбор с пълен актив от 9 т.