Могъщ Хари Кейн облекчи страданията на Байерн

Могъщ Хари Кейн облекчи страданията на Байерн Снимка: Getty Images

След три поредни загуби Байерн Мюнхен стигна до изстрадана победа с 2:1 при домакинството на РБ Лайпциг.

С двата си гола Хари Кейн още веднъж през сезона стана герой за своите и вече има 27 попадения в Бундеслигата, а тимът му запазва надежди, че ще преследва до последно лидера в класирането Байер Леверкузен.

Мачът започна с пропуск на Кейн още в 5-ата минута, когато ударът му беше избит в гредата от вратаря.

Баварците имаха контрола върху мача, но си личеше нервност в действията им.

Все пак в 56-ата минута Кейн се разписа, но в 70-ата Бенямин Шешко изравни след рикошет в крака на Горецка.

Домакините не успяваха да стигнат до нищо сериозно в опитите си да поведат отново, но в 91-вата минута героят на мача нанесе решаващия удар.

Чупо-Мотинг центрира една топка отляво и директно от въздуха Кейн завърши перфектно за 2:1.

В класирането Байерн е на второ място с 53 т. и изостава на 8 от лидера Леверкузен, който продължава без загуба през сезона.