Монако направи знаменит обрат срещу ПСЖ (видео)

Сеск Фабрегас вдъхнови Монако за обрата, като не само вкара победния гол, но се отчете и с асистенция Снимка: Getty Images

Монако направи феноменален обрат срещу звездния състав на ПСЖ и стигна до победа с 3:2 при домакинството си на шампионите, въпреки че губеше с 0:2 до почивката.

Килиан Мбапе беше дал комфортна преднина от два гола на ПСЖ до 37-ата минута, вторият от които отбеляза от дузпа. След това обаче дойде и катастрофалното второ полувреме, както го описа и старши-треньорът на парижани Томас Тухел.

Кевин Воланд вкара две бързи попадения между 52-рата и 65-ата минута, за да изравни резултата след груби грешки в отбраната на ПСЖ, след което домакините тръгнаха да търсят и всичките три точки.

Тухел извади Анхел Диа Мария и Мбапе, което отне сериозно от остротата на ПСЖ в атака и дори влезлият като резерва Неймар не успя да измисли нищо интересно в предни позиции.

Така се стигна до 83-тата минута, в която Воланд отново се превърна в герой и спечели дузпа, а фаулиралият гол Абду Диало бе изгонен с директен червен картон.

Появилият се от пейката в началото на второто полувреме Сеск Фабрегас, но не позволи на Воланд да оформи хеттрика си и сам пое отговорността да изпълни дузпата и го направи точно, с което донесе победата на Монако.

Монако има вече 20 точки на втората позиция, на четири зад лидера ПСЖ. Така битката за върха във френската Лига 1 отново се завързва, тъй като третият Лил е с 19 точки, но с мач по-малко, а четвъртият Олимик Марсилия е с 18, но с цели два мача по-малко от челната двойка.