Моуриньо за пръв път загуби от Роджърс, изхвърлиха Тотнъм от тройката

Моуриньо за пръв път загуби от Роджърс, изхвърлиха Тотнъм от тройката Снимка: Getty Images

Тотнъм записа втора поредна загуба във Висшата лига, като този път отстъпи с 0:2 на Лестър у дома.

В началото на седмицата тимът на Жозе Моуриньо оглавяваше класирането, но след пораженията от Ливърпул и Лестър излезе извън тройката, а Специалния за пръв път загуби от тим, воден от Брендън Роджърс.

До момента Роджърс нямаше успех в 7 мача срещу Моуриньо, но днес "лисиците" напълно заслужиха победата си.

В самия край на първата част Серж Орие направи ненужна дузпа и Джейми Варди я вкара за 1:0.

В 59-ата минута Тоби Алдервейрелд си отбеляза автогол, а Тотнъм се представи много бледо и изобщо не изглеждаше способен да обърне мача.

Лестър излезе втори в класирането с 27 т., 4 по-малко от лидера Ливърпул.

Спърс вече са на четвърта позиция с 25 т.