Наполи смаза Фиорентина и излезе трети

Наполи смаза Фиорентина и излезе трети Снимка: Getty Images

Наполи не остави абсолютно никакви шансове на гостуващия Фиорентина и го премаза с 6:0, като четири от попадението неаполитанците отбелязаха още през първата част.

Тимът на Дженаро Гатузо бе несравнимо по-добрият на терена и абсолютно всичко му се получаваше. Ако не бе намалил оборотите през втората част, унижението можеше да достигне и двуцифрено измерение.

Лореньо Инсинье даде аванс на домакините още в петата минута, след което само в рамките на две резултатът стана класически. Диего Деме покачи на 2:0 в 36-ата, а секунди по-късно Ървинг Лозано вкара още един, като за малко не се контузи при сблъсък с вратаря на "виолетовите".

Пьотър Желински вкара още един точно преди почивката, която дойде при резултат 4:0.

През втората част Наполи вкара още два гола. Инсинье се разписа още веднъж от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тиемуе Бакайоко, а крайното 6:0 оформи Матео Политано в заключителните секунди с хубав удар от дъгата пред наказателното поле.

С победата Наполи излезе на третата позиция с актив от 34 точки, колкото има и четвъртият Рома, на три зад Интер и на шест зад Милан. Фиорентина остава на 13-ата позиция с 18.