Напук на неволите с ВАР, Ливърпул изкова обрат на "Анфийлд"

Напук на неволите с ВАР, Ливърпул изкова обрат на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул направи пълен обрат и победи Шефийлд Юнайтед с 2:1 на "Анфийлд" в шестия кръг на Висшата лига.

Играчите на Юрген Клоп се измъчиха доста и не показаха впечатляваща игра срещу съперника, а отсъжданията на ВАР отново не бяха в тяхна полза, но победата заслужено отиде на тяхна сметка.

Гостите поведоха с гол от дузпа на Сандер Берге след нарушение на Фабиньо.

Първоначално нарушението изглеждаше извън пеналта и Андре Маринър отсъди пряк свободен удар, но ВАР разгледа ситуацията и промени решението на съдията.

После Шефийлд поиска втора дузпа за нарушение на Диого Жота, но не я получи.

До изравняването се стигна в 41-ата минута, когато Роберто Фирмино направи лесна добавка на празна врата след спасен удар с глава на Мане.

След почивката Мохамед Салах се разписа, но нова намеса на ВАР правилно отмени попадението заради засада.

Само две минути по-късно Диого Жота вкара за 2:1 с глава след центриране на Мане и този гол се оказа победен.

Така Ливърпул събра 13 т. и се изравни с Евертън на върха в класирането. "Карамелите" обаче имат мач по-малко и в този кръг гостуват на Саутхемптън.