Напук на проблемите, Челси постигна шеста поредна победа

Напук на проблемите, Челси постигна шеста поредна победа Снимка: Getty Images

Челси се класира безпроблемно за полуфиналите в турнира за Купата на Англия след успех с 2:0 в гостуването на Мидълзбро.

Тимът на Томас Тухел надделя с два гола още до 31-вата минута и до края владееше положението на терена.

Така Челси записа шеста поредна победа напук на всички проблеми извън терена покрай санкциите върху Роман Абрамович и предстоящата смяна на собствеността.

Ромелу Лукаку откри в 15-ата минута след пас на Мейсън Маунт, а после Хаким Зиеш удвои с удар пред наказателното поле.

С това приключи приказката на Мидълзбро в турнира, който успя да отстрани последователно Манчестър Юнайтед и Тотнъм.

Другите четвъртфинали за ФА Къп ще се изиграят утре и в тях Кристъл Палас посреща Евертън, Саутхемптън приема Манчестър Сити, а Нотингам Форест се изправя срещу Ливърпул.