От шампион с най-добрата защита до 3 загуби в първите 7 мача и третата най-слаба отбрана Снимка: Getty Images

Интер понесе трето поражение от началото на сезона. След Лацио и Милан и Удинезе спечели срещу "нерадзурите".

Успехът изкачи "бианконерите" временно на първата позиция в класирането - с две точки аванс пред Наполи, Аталанта и Милан преди късните мачове в Италия.

Феновете на "Дачия Арена" отпразнуваха страхотен успех срещу многомилионната селекция на "нерадзурите" след заслужено 3:1 с два гола в края.

Гостите откриха още в петата минута след хубаво изпълнение на свободен удар на Николо Барела, но след това Удине взе своето.

В 22-рата Милан Шкриниар си отбеляза автогол, а следващите две попадения за Интер паднаха в заключителните десетина минути на мача.

Шест преди края на редовното време Яка Бийол засече с глава центриране на Жерар Деулофеу от корнер, а в добавеното време Деулофеу даде още една асистенция - за Толгай Арслан, който също с глава завърши бърза контра на домакините.

Докато Удинезе излезе първи, шампионът за 2021 г. Интер остава шести с 12 точки, на четири под върха. По-лошата новина за "нерадзурите" е, че с новите три допуснати гола тимът на Симоне Индзаги вече е инкасирал цели 11 попадения и вече е с третата най-слаба отбрана, като единствено предпоследният Сампдория и последният Монца имат повече допуснати попадения.

А само преди малко повече от година Интер стана шампион с най-добрата защита в Серия "А".

"Нерадзурите" продължават и да са единственият тим в Калчото без нито едно равенство от началото на кампанията, като в първите седем кръга записаха четири победи и три загуби.

По-късно в неделя са сблъсъците Рома - Аталанта и Милан - Наполи.