Отбор от втора дивизия изхвърли Байерн за Купата (видео)

Отбор от втора дивизия изхвърли Байерн за Купата (видео) Снимка: Getty Images

Втородивизионният Холщайн Кийл хвърли бомбата в тазгодишното издание за турнира на Купата на Германия, отстранявайки 20-кратния носител на трофея Байерн Мюнхен.

Редовното време и продълженията завършиха при равенство 2:2, след което баварците се провалиха при дузпите.

Ханзи Флик бе дал почивка на част от титулярите си, но все пак започна със състав, в който личаха имената на Мануел Нойер, Алфонсо Дейвис, Люка Ернандес, Йошуа Кимих, Томас Мюлер, Серж Гнабри и Лерой Сане.

Гнабри откри резултата още в 14-ата минута след кошмарна грешка на вратаря на домакините, но Фин Бартелс изравни в 37-ата.

Веднага след почивката Сане отново даде аванс на баварците със страхотно изпълнение директно от пряк свободен удар, но дълбоко в добавеното време Хауке Вал с глава вкара мача в продължения.

През втората част на терена за Байерн се появиха Роберт Левандовски, Дъглас Коща, Бенжамен Павар и Дейвид Алаба, но дори с тях Байерн не успя да стигне до нов гол в продълженията и така се стигна до дузпи.

Там тимът от Втора Бундеслига не сбърка нито веднъж и вкара шест поредни пъти във вратата на Нойер, а в грешник за Байерн се превърна новото попълнение Марк Рока, който през лятото дойде от Еспаньол.