Подигравките към Куман не спират, но той запазва поста си

Подигравките към Куман не спират, но той запазва поста си Снимка: Getty Images

Критиките към треньора на Барселона Роналд Куман не спират след разочароващото равенство 1:1 срещу Гранада на "Камп Ноу" в понеделник.

Барса се спаси от срамна загуба от опашкаря едва в 90-ата минута с изравнителен гол на защитника Роналд Араухо и като цяло изигра още един слаб мач след поражението с 0:3 от Байерн Мюнхен в Шампионската лига.

Феновете на тима заляха социалните мрежи с недоволни и жлъчни коментари, като особено големи подигравки предизвика решението на треньора да остави Жерар Пике резерва и да го пусне да играе като централен нападател в последните 15 минути.

"Това е неловко за Барселона. Отвратен съм от Куман. Той не знае нищо за треньорската работа. Пике нападател...".

"Първо Куман остави Пике на пейката, а след това го пусна в центъра на атаката. Куман е паднал пилот".

"Куман вън! Нелепо е да играеш така"

"Пике като нападател е най-добрата шега за всички времена", гласят част от коментарите.

Истината обаче е, че Куман просто нямаше никакви други опции в атака, защото Серхио Агуеро, Усман Дембеле, Мартин Брайтуайт и Ансу Фати са контузени, а новото попълнение Люк де Йонг се появи в игра още в началото на втората част.

Основна тема за испанските медии е дали нидерландецът трябва да бъде уволнен още сега от Жоан Лапорта - но по последна информация той ще запази поста си. Основната причина е, че просто няма достатъчно подходящ кандидат, който да го замени.

Президентът на каталунците откровено търси начин да се отърве от Куман и даже е признавал на самия наставник, че се оглежда за негов заместник.

Каталунското радио RAC1 информира за вариант Андреа Пирло, който се провали начело на Ювентус, да поеме Барселона.

Споменава се и бившият селекционер на Германия Йоахим Льов.

Доста пред тях в списъка на Лапорта са легендата на клуба Шави, мениджърът на Лийдс Марсело Биелса и напусналият Интер в края на миналия сезон Антонио Конте. И тримата обаче не желаят да се заемат с Барса в толкова тежък момент.

След 5 кръга в Ла Лига тимът е на седмо място с 8 т., но и с мач по-малко.

Лидер е Реал Мадрид с 13.

Следващият мач на Барселона е гостуване на Кадис в четвъртък от 23:00 българско време.