Получи се по трудния начин, но Ерик тен Хаг няма как да е недоволен от първото си трансферно лято в Манчестър Юнайтед. При "червените дяволи" пристигнаха шестима нови, сред които играчи като Каземиро, Антони и Лисандро Мартинес.

Същевременно Юнайтед преотстъпи някои от футболистите си, които или са ненужни на Тен Хаг на този етап, или се цели да бъдат обигравани и в един момент да се завърнат на "Олд Трафорд".

Припомняме кои са дадените от Тен Хаг играчи под наем, които като бройка стигат за цял отбор плюс една резерва. 12!

Ерик Байи

Защитникът беше взет в първия сезон на Жозе Моуриньо на "Олд Трафорд" и се очакваше да е дългосрочна опция за отбраната на "червените дяволи". Заради контузии и някои неубедителни представяния котдивоарецът не успя да се наложи в тима. Сега бившата звезда на Виляреал е във френския гранд Марсилия под наем със задължение за закупуване, ако бъдат изпълнени определени условия. Досега Байи има пет мача за марсилци, в които представянето му беше на приливи и отливи

Алекс Телес

Понастоящем преотстъпен на Севиля, бразилският ляв бек вече има седем мача за клуба, но няма много с какво да се похвали. Само три от тези двубои бяха като титуляр. Телес не е стартирал в мач от Ла Лига от края на август и ще се надява на повече игрови минути след международната пауза.

Дийн Хендерсън

Хендерсън незабавно стана първи избор за вратата на новака Нотингам Форест, но допусна 17 гола във вратата си в първите си седем мача през сезона. Неговата единствена победа и суха мрежа дойдоха срещу Уест Хем в средата на август.

Амад Диало

След безличен период под наем в шотландския гранд Рейнджърс миналия сезон младото крило Диало отиде в Съндърланд от Чемпиъншип. Засега нещата не му се получават перфектно и има само три участия във второто ниво на английския футбол. Последната му изява се състоеше от 27 минути срещу Уотфорд и беше най-дългата му за сезона досега.

Алваро Фернандес

Испанският бранител се докосна за първи път до мъжкия футбол в Престън Норт Енд, където се подвизава като преотстъпен и не се справя никак зле. Той вече има седем мача, но само два от тях като титуляр. Фернандес блесна в Carabao Cup, давайки две асистенции за победата с 4:1 над Хъдърсфийлд.

Ханибал Мейбри

19-годишният полузащитник подписа договор за наем за целия сезон с Бирмингам. Младдокът все още не е оставил отпечатък в новия клуб, записвайки само 71 минути игра в четирите си изяви до момента.

Итън Леърд

21-годишният десен бек веднага се вписа в Куинс Парк Рейнджърс. Откакто пристигна на "Лофтъс роуд", играе чест и има принос за шестото място в таблицата на лондончани. Леърд вкара и първия си гол, разписвайки се срещу Хъл Сити.

Итън Галбрайт

Един от дългата поредица играчи, облагодетелствани от близките отношения на Манчестър Юнайтед със Салфорд Сити. 21-годишният полузащитник се присъедини към отбора от Втора лига до края на кампанията. Досега той има три мача, два от които като титуляр, но все още не е отбелязал гол.

Уил Фиш

След като прекара предсезонната подготовка в Юнайтед, младият защитник Уил Фиш получи шанса да натрупа повече опит в шотландския Хибърниън. Той обаче все още не е изиграл нито минута, оставайки неизползвана резерваа срещу Килмарнък и Абърдийн.

Матей Ковар

Младежкият национал на Чехия се завърна в родината си като преотстъпен на Спарта Прага. Той започна да играе веднага, но не успя да помогне за успехи срещу Теплице и Баник Острава, като и двата мача завършиха наравно.

Дермът Мий

Мий е вратар, който отиде в нискоразредния Олтринкам до Нова година. Той допусна вече 11 гола във вратата си само в четири мача и бе закотвен на пейката.

Чарли Уелънс

Младият защитник Уелънс се присъедини към Олдъм Атлетик до началото на януари и изглежда се наслаждава на времето си с "латикс". Той започна във всеки от последните три мача на тима и отбеляза победен гол в 89-ата минута през уикенда срещу Ийстли.