Пропуски на Дарвин и грешки в защита закопаха Ливърпул срещу опашкар

Пропуски на Дарвин и грешки в защита закопаха Ливърпул срещу опашкар Снимка: Getty Images

Ливърпул не успя да вземе нищо от домакинството си на Лийдс, след като допусна късен гол, с който Лийдс си тръгна с трите точки от "Анфийлд" и победа с 2:1.

Първите двата гола паднаха след груби грешки в защита, а първи от такава се възползваха "белите".

Лийдс повече още в четвъртата минута Родриго наказа грубо неразбирателство между Джо Гомес и Алисон. Английският защитник върна една топка неточно, без да гледа къде е позициониран вратаря му, и поднесе топката на Родриго, който завърши на гола мрeжа.

Само десет по-късно обаче Мохамед Салах изравни. Илан Мелие увисна на два пъти при две поредни центрирания, при второто от които египтянинът го наказа.

След това гостите натиснаха. Арънсън удари греда, а минута по-късно Алисон трябваше да спасява удар на Харисън.

През втората част Ливърпул бе по-активен, а Мелие на няколко пъти се намеси блестящо. В 67-ата Дарвин Нунес бе изведен перфектно сам срещу вратаря, но стражът на Лийдс бързо излезе, затвори го и отрази удара му. През първата част уругваецът също имаше добър шанс да се разпише, но не успя да увладее топката.

В самия край дойде голямата драма. В 88-ата Мелие направи още едно спасяване, спирайки топката върху голлинията след удар с глава на Фирмино. Секунди по-късно падна победното попадение за гостите.

След нова грешка в отбраната Лийдс взе трите точки, а в герой за "белите" се превърна Крисенсио Самървил, който ден по-рано си поднесе най-добрия подарък за рождения ден. Холандецът успя да овладее топката между Гомес и Ван Дайк, след което преодоля и Алисон, пращайки я точно по диагонала.

Загубата е втора поред за тима на Юрген Клоп във Висшата лига след поражението с 0:1 от последния Нотингам Форест, което му отрежда деветото място с актив от 16 точки, на цели 13 зад лидера Манчестър Сити.

Победата пък бе от изключително значение за мениджъра Джеси Марш, който бе заплашен от уволнение, и изстреля Лийдс от предпоследната позиция до 15-ата, като вече има 12 точки след 12 изиграни мача.

Тагове: ливърпул, лийдс