Рамос напсува съдията, ПСЖ се издъни срещу опашкар (видео)

Серхио Рамос получи 28-ия червен картон в кариерата си

Пари Сен Жермен взе само точка от визитата си на Реймс след 0:0 в безинтересен мач откъм голови положения, но в който станахме свидетели на дъжд от картони.

Главният съдия Пиер Галуст показа общо осем картона, включително и един червен, а спокойно бройката на официалните наказания можеше да бъде двуцифрен.

ПСЖ игра повече от цяло полувреме с човек по-малко, след като Серхио Рамос получи директен червен картон. Испанският защитник протестира бурно срещу един фаул, извършен от него, за което получи жълт картон.

Повторенията показаха, че след това бранителят използва изключително нецензурен език директно в лицето на съдията, което бе и причината Галуст да му вдигне и директния червен.

В отсъствието на Лионел Меси, Килиан Мбапе и появилият се като резерва Неймар успяха да се отличат единствено с лесно изкарани жълти картони, докато опасностите пред противниковата врата липсваха.

Всъщност, Реймс дори имаше по-добрите положения за гол, но на два пъти Джанлуиджи Донарума се намеси добре и запази вратата си суха.

В самия край на мача ПСЖ можеше да остане и с девет души на терена, но реферът спести втори жълт картон на Ашраф Хакими, който можеше да бъде изгонен за това, че участва в две масови спречквания в рамките на само няколко минути.

С точката тимът на Кристоф Галтие увеличи аванса си на върха в класирането на три точки пред втория Олимпик Марсилия, който по-рано в събота допусна домакинска загуба с 1:2 от друг опашкар - Аячо.

Точката за Реймс е от изключително значение, тъй като тя извади временно отбора от зоната на изпадащите.