Райо пак се опълчи на Реал в скука на "Вайекас"

Райо пак се опълчи на Реал в скука на "Вайекас" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид отново не успя да победи Райо Валекано и загуби две точки след 1:1 в мадридското дерби.

За втори път в историята си Райо успява да не загуби нито един от двата мача в рамките на един сезон срещу по-именития си градски съперник. Първият мач по-рано през кампанията на "Сантяго Бернабеу" също завърши при равенство - 0:0.

Първият подобен случай бе през сезон 1992/93.

Двубоят започна вихрено. Още в третата минута гостите поведоха след вихрена контра. Валверде прати страхотна топка в наказателното поле, където Хоселу я прати в мрежата.

В 27-ата Луис де Томас изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Камавинга.

До края на първата част и двата отбора имаха шанс за нов гол, но през втората продукцията и от двата съперника бе изключително постна.

В самия край Дани Карвахал бе изгонен. Бранителят си изкара два бързи жълти картона - за оспорване на съдийско решение и за удар срещу съперник при единоборство в близост до наказателното на Реал.

Реал Мадрид има вече 62 точки на първото място в Ла Лига, с шест пред Жирона, който е с мач по-малко, и осем пред Барселона.

За Райо точката бе от изключително значение. Валекано има 25 на 14-ото място и вече е на осем над зоната на изпадащите.