Реал се разигра след почивката, дебютант засенчи Мбапе

Реал се разигра след почивката, дебютант засенчи Мбапе Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Валядолид с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" и взе първа победа в Ла Лига през този сезон.

"Белия балет" отново не впечатли кой знае колко с играта си, но все пак се разигра след почивката и този път не допусна изненада, както в първия кръг при равенството срещу Майорка.

Най-добрата новина за отбора беше успешният старт на талантливия Ендрик, който замени Килиан Мбапе и в края отбеляза дебютно с белия екип.

Преди паузата превъзходството на домакините не доведе до никакви положения и те определено разочароваха в атака.

През втората част тимът се представи далеч по-добре, а имаше и късмет да поведе след рикошет.

В 50-ата минута Феде Валверде стреля от пряк свободен удар и от крака на защитник топката се отклони във вратата.

Реал направи няколко пропуска, преди резервата Браим Диас да реши всичко в 88-ата минута, когато получи дълга топка и технично прехвърли вратаря.

Снимка: Getty Images

Килиан Мбапе във втори пореден мач остана без гол за Реал. Звездата се запомни с два пропуска след почивката, а после беше заменен от дебютанта Ендрик.

Именно младият бразилец се прояви в 96-ата минута, когато отбеляза за 3:0 с удар в близкия ъгъл.