Рецитал на Дембеле донесе разгром на Барселона

Рецитал на Дембеле донесе разгром на Барселона Снимка: Getty Images

Барселона записа втора поредна убедителна победа на "Камп Ноу" и отнесе с 4:0 гостуващия Атлетик Билбао.

Мачът се превърна в рецитал на Усман Дембеле, който се отчете с гол и три асистенции, а каталунците продължават да се представят впечатляващо във вътрешното първенство.

Те са допуснали само 4 гола в Ла Лига, а 3 от тях бяха в загубеното Ел Класико срещу Реал Мадрид.

Всичко в двубоя срещу Атлетик се реши за 10 минути през първата част, когато Барса наниза три гола. Дембеле откри с глава след асистенция на Роберт Левандовски и малко по-късно изведе Сержи Роберто за 2:0.

В 22-рата минута след поредния си пробив, Дембеле намери Левандовски, който заби 12-тия си гол от началото на шампионата.

След почивката Феран Торес стана автор на четвъртото попадение, а подаването отново беше на френското крило.

Лошата новина за Шави Ернандес е контузията на Гави, който напусна терена със сълзи на очи през първата част.

Каталунците остават на второ място в класирането с 28 т. и изостават с 3 от шампиона Реал.