Барса се утеши с класика на "Камп Ноу" и ново шоу на Левандовски

Барса се утеши с класика на "Камп Ноу" и ново шоу на Левандовски Снимка: Getty Images

Барселона се върна към победите след неприятните резултати напоследък и постигна класическо 3:0 над гостуващия Виляреал в Ла Лига.

Каталунците се нуждаеха само от 7 минути през първата част, за да отбележат головете си и да решат всичко в двубоя.

Роберт Левандовски отново беше №1 с двете си майсторски попадения в 31-вата и 34-тата минута.

При първото от тях полякът овладя изкусно едно подаване отляво на Жорди Алба и още с поемането елиминира двама защитници и вратаря Руи, за да се разпише в центъра на вратата. Малко по-късно той удвои с фалцов удар от границата на пеналта.

Ансу Фати стана автор на третия гол и така Барса си върна настроението след загубата от Реал Мадрид в Ел Класико.

Тимът остава втори в класирането, на 3 т. зад големия съперник.

Левандовски пък натрупа 11 гола в първенството и общо 16 от началото на сезона.