Рикошет в Магуайър и поредна излагация за яловия Юнайтед

Рикошет в Магуайър и поредна излагация за яловия Юнайтед Снимка: Getty Images

Евертън победи Манчестър Юнайтед с 1:0 у дома в сблъсъка между два от най-разочароващите отбори във Висшата лига през този сезон.

На "Гудисън Парк" "карамелите" взеха много важни три точки в борбата си за оставане в елита, докато тимът на Ралф Рангник намали още повече шансовете си за класиране в топ 4.

В началото гостите бяха активни и на два пъти завърналият се сред титулярите Маркъс Рашфорд застраши Джордан Пикфорд.

Но проблемите на Юнайтед за пореден път проличаха в 27-ата минута, когато гостите допуснаха напълно ненужен гол. Фред сгреши една топка в центъра, а при контрата за Евертън "червените дяволи" се ориентираха бавно и оставиха Антъни Гордън да стреля пред наказателното поле.

Топката рикошира в Хари Магуайър и излъга Де Хеа - 1:0.

Юнайтед не създаде почти нищо преди почивката, а Де Хеа трябваше да прави спасяване срещу Ричарлисон, този път след рикошет в Линдельоф.

Втората част беше дори по-слаба за манчестърци и те не успяваха да подложат под сериозно напрежение добре защитаващия се Евертън.

Едва в 93-тата минута Кристиано Роналдо получи възможност, но Пикфорд спаси удара му и с това надеждите на Юнайтед приключиха.

Евертън остава 17-и, но вече е на 4 т. над зоната на изпадащите.

Юнайтед остава седми, на 3 т. зад Арсенал и Тотнъм, които обаче са изиграли съответно два и един мач по-малко.