Рома понесе много тежък удар преди гостуването в Разград

Рома понесе много тежък удар преди гостуването в Разград Снимка: Getty Images

Рома отнесе тежко поражение с 0:4 като гост на Удинезе в петия кръг на Серия "А".

Това беше първа загуба през този сезон за тима на Жозе Моуриньо, който тази вечер имаше шанс при успех да оглави класирането в калчото.

Вместо това обаче, Рома претърпя голям срив и още в 5-ата минута получи гол след елементарна грешка на Карсдорп.

Нидерландецът реши да сваля една топка с гърди към вратаря, но изведе удобно Дестини Удоджи, който веднага засече във вратата за 1:0.

Оттам нататък гостите така и не успяха да променят развоя на мача, въпреки усилията на най-дейния в техните редици Пауло Дибала.

В 56-ата минута Самарджич покачи на 2:0 с коварен удар, при който Руи Патрисио не успя да се намеси добре.

До края Роберто Перейра и Санди Ловрич направиха победата на Удинезе повече от категорична.

Така двата тима се изравниха по точки и вече имат по 10 - с една по-малко от лидерите в класирането Наполи и Милан.

За Рома тежкото поражение идва само 4 дни преди гостуването на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа.

За разлика от "вълците", българският шампион нямаше никакви проблеми при своя мач от първенството и разгроми Хебър с 6:0.