Рожденик върна Милан на върха, титлата е ужасно близо!

Рожденик върна Милан на върха, титлата е ужасно близо! Снимка: Getty Images

Милан отново е начело в Серия "А" и два кръга преди края е ужасно близо до титлата.

"Росонерите" направиха пълен обрат в гостуването на Верона и спечелиха с 3:1, с което възстановиха преднината си от 2 т. пред градския съперник Интер.

В началото гостите изпуснаха няколко положения, а попадение на Тонали беше отменено заради тънка засада.

Верона откри в 38-ата минута с гол с глава на капитана Давиде Фараони.

Милан отговори бързо и в последните секунди на първото полувреме рожденикът Сандро Тонали изравни след пробив на Рафаел Леао отляво.

В 50-ата минута съвсем същата комбинация за "росонерите" даде резултат - Леао подаде отляво и Тонали на празна врата изведе своите напред.

В 86-ата минута се разписа и Алесандро Флоренци, появил се в игра само две минути по-рано.

След 36 изиграни мача, Милан води в класирането с 80 т. пред Интер със 78 и Наполи със 73.