С два гола на Бензема за 6 минути Реал се изкачи на върха

Карим Бензема бе във вихъра си, а Реал Мадрид победи Валядолид с 2:0 като гост след два късни негови гола.

7 минути преди края резултатът още беше 0:0, но носителят на "Златната топка" взе нещата в свои ръце.

Всичко започна с дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Хави Санчес, а при споровете около нея Серхио Леон от домакините получи червен картон. Карим Бензема вкара за 1:0, а с човек повече "кралете" стигнаха и до второ попадение. Това се случи в 89-ата минута, когато Бензема получи отличен пас около точката за дузпата и вкара за 2:0.

Така той покачи головата си сметка от началото на сезона на 7 гола, а с победата в първия си мач от Мондиала насам, Реал макар и временно оглави Ла Лига.

"Кралете" имат 38 точки, с една повече от отборът на Барселона, който днес играе дерби с Еспаньол.