Салах вкара 150-ия си гол за Ливърпул, Диас - първия

Норич все още вярва в спасението си и "канарчетата" можеха да подплатят тази надежда със сензация на "Анфийлд" срещу Ливърпул.

Гостите поведоха в началото на второто полувреме чрез Милот Рашица и повече от четвърт час имаха преднина, но "червените" се вдигнаха на щурм и се добраха до обрат.

Той бе започнат от Садио Мане в 64-тата минута. След асистенция на Цимикас сенегалецът направи трудно акробатично изпълнение и се разписа за 1:1 от близко разстояние.

Обратът бе пълен само две минути по-късно.

Вратарят Алисон прати дълга топка напред, а Салах овладя на границата на наказателното поле, преодоля спокойно излезлия напред Гън, задържа технично, погледна към вратата и между трима бранители търкулна топката към опразнения ъгъл. Това бе 150-ият гол за Салах с екипа на Ливърпул във всички състезания.

Той достигна престижната квота за 233 мача, а само Роджър Хънт (226) е успял да стори това по-бързо от него.

Десетина минути преди края на редовното време пък първото си попадение с екипа на мърсисайдци реализира Луис Диас за крайното 3:1.