Саутхемптън изхвърли Арсенал за ФА къп

Саутхемптън изхвърли Арсенал за ФА къп Снимка: Getty Images

Арсенал отпадна в четвъртия кръг на турнира за ФА къп след загуба с 0:1 от Саутхмептън като гост. Двубоят бе решен след автогол на Габриел през първата част.

Двубоят на Южния бряг бе решен в 24-тата минута, когато опит за центриране по земята отдясно на Кайл Уокър-Питърс създаде суматоха в наказателното поле на гостите, топката се докосна до Габриел и мина под плонжа на Лено, за да влети в мрежата.

В следващата фаза на турнира "светците" ще се изправят срещу Уувърхямптън, който вчера победи с 1:0 като гост Чорли. Утре пък ще се играе голямото дерби от тази фаза, което противопоставя Манчестър Юнайтед и Ливърпул. Сблъсъкът ще се състои на "Олд Трафорд".

След като се оттегли на почивка с един гол пасив, през втората част Арсенал натисна и в 68-ата минута Едуард Нкетия шутира към долния десен ъгъл, но Форстър прояви страхотен рефлекс и спаси. 10 минути по-късно стражът спря и изскочилия сам срещу него Никола Пепе.

Така Саутхемптън удържа победата и Арсенал бе детрониран.