Сензация на европейското, играчи на Челси и Шахтьор станаха герои за Украйна

Сензация на европейското, играчи на Челси и Шахтьор станаха герои за Украйна Снимка: Getty Images

Украйна поднесе най-голямата изненада досега на Европейското първенство за младежи до 21 г. и се класира на полуфинал след успех с 3:1 над Франция.

Украинците постигнаха пълен обрат в срещата и така шокираха един от двата големи фаворита в надпреварата.

Играчите на Челси Михайло Мудрик и на Шахтьор Георгий Судаков станаха герои за тима си и бяха в основата на успеха.

"Петлите" помислиха, че мачът ще е лесен, след като Черки откри резултата в 19-ата минута. Оттам нататък обаче всичко се разви зле за тях.

Мудрик спечели дузпа в 32-рата минута и Судаков изравни от бялата точка.

В последната минута на полувремето Мудрик хвърли страхотен дълъг пас зад защитата и Судаков отбеляза втория си гол за 2:1.

Франция контролираше играта през втората част, но не успяваше да създава чисти положения и едва десетина минути преди края Уахи вкара топката във вратата на украинците.

ВАР обаче правилно отмени попадението заради засада.

Три минути по-късно Артьом Бондаренко елегантно копна топката над вратаря за крайното 3:1.

Украйна ще срещне Испания в спора за място на финала, а в другия полуфинал фаворитът Англия ще опита да преодолее другата голяма изненада на европейското - отбора на Израел.