Шефът на съдиите в Англия призна, че е имало дузпа срещу Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи Уулвърхемптън с 1:0 у дома в първия си двубой през новата кампания.

Рафаел Варан вкара единственото попадение в хода на второто полувреме, но в края "вълците" имаха основателни претенции за дузпа, когато дебютиращият вратар Андре Онана излезе да боксира топка и връхлетя върху Саша Калайджич без да играе с кълбото.

Мениджърът на гостите Гари О'Нийл беше бесен, а след мача каза, че е получил извинение от съдиията Джон Мос, който не бе част от двубоя. На терена ръководи Саймън Хупър, като той дори не погледна ситуацията на монитор.

"Джон Мос каза, че това е чиста дузпа и че е трябвало да бъде отсъдена. Чест му прави, че се извини от името на съдиите. Говорихме си доста, за да разбера новите препоръки и се опитах да не получа жълт картон, но получих.

Все пак браво на Джон, че призна за очевидна грешка. Той не можеше да повярва, че съдията на терена не е посочил бялата точка и че от ВАР не са се намесили", каза О'Нийл.