Шок! Сити изпусна два гола преднина по инфарктен начин

Шок! Сити изпусна два гола преднина по инфарктен начин Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се провали в домакинството си на Кристъл Палас и стигна само до 2:2 в 17-ия кръг на Висшата лига.

До 76-ата минута шампионите водеха с 2:0, но изпуснаха аванса си по инфарктен начин, като изравнителният гол беше дело на Майкъл Олисе от дузпа в 95-ата минута.

Така тимът на Пеп Гуардиола пропусна да се доближи само на точка от върха в класирането и остана едва на четвъртата позиция.

Преимуществото на шампионите беше осезаемо през целия мач и те направиха няколко пропуска преди Джак Грийлиш да открие резултата в 24-тата минута.

В началото на втората част гол на Хулиан Алварес от фал не беше зачетен, но малко по-късно Рико Люис покачи на 2:0 с първия си гол в английския елит.

После Дийн Хендерсън остави гостите в мача с две спасявания и в 76-ата минута Жан-Филип Матета даде надежди на Палас след контраатака.

Бернардо Силва направи още един пропуск за Сити заради спасяване на Хендерсън и така се стигна до добавеното време, когато Фил Фодън направи дузпа в опит да изчисти топката.

Майкъл Олисе показа здрави нерви и донесе равенството от бялата точка.

Челси този път не допусна затруднения и спечели мача си от 17-ия кръг, след като надделя с 2:0 над последния Шефилд Юнайтед.

Головете отбелязаха Коул Палмър и Николас Джаксън през второто полувреме.

Снимка: Getty Images

По същото време домакинска победа постигна и Нюкасъл, който надделя с 3:0 над Фулъм и продължава борбата си за топ 4 в класирането.

В таблицата продължава да води Ливърпул с 37 т. пред Арсенал с 36 и Астън Вила с 35. Сити е с 34, но вече и с мач повече от конкурентите си.

Нюкасъл е шести с 29 т., докато Челси се придвижи на десетата позиция с 22.