Клоп вече изпревари самия сър Алекс във "Фърги тайм" - но рекордьорите са други двама Снимка: Getty Images

Свикнали сме да свързваме късните обрати и решаващите голове в добавеното време с големия сър Алекс Фъргюсън.

В неговата славна ера начело на Манчестър Юнайтед, отборът му редовно се вдигаше именно в последните минути и в тях беше способен да спечели загубен мач.

Великият шотландец обаче не е първенец по отбелязани от неговите тимове победни попадения в първенството след 90-ата минута.

Всъщност мениджърът на историческия враг Ливърпул вече го изпревари и това се случи миналата седмица, когато мърсисайдци спечелиха с 2:1 срещу Кристъл Палас.

Тогава заключителният гол на Харви Елиът падна в 91-вата минута и това беше 17-ият случай, в който Юрген Клоп триумфира в Премиър лийг с гол в добавеното време.

Фъргюсън остава зад него в класацията с 16 такива попадения, а след тях се нарежда Жозе Моуриньо с 14.

Има обаче други двама треньори, които се оказват по-силни от сър Алекс и Клоп във "Фърги тайм".

Лидер е легендата на Арсенал Арсен Венгер като крал на обратите с 21 късни победни попадения.

Французинът обаче може да бъде изпреварен не само от Клоп, но и от мениджъра на Уест Хем Дейвид Мойс - който се нарежда на второто място с 20 такива гола и реално би могъл да изравни Венгер още в неделя в двубоя с Фулъм.

Също в неделя е дербито между Ливърпул и Манчестър Юнайтед, но Клоп ще иска да го спечели далеч преди заключителните минути.

Все пак, ако неговият отбор продължава да прави късни обрати през сезона, нищо чудно германецът скоро да се окаже начело на тази класация.