Сити не пропусна да се възползва от грешката на Ливърпул

Сити не пропусна да се възползва от грешката на Ливърпул Снимка: Getty Images

Манчестър Сити увеличи аванса си на върха във Висшата лига след още една категорична победа в английския елит - 5:0 над гостуващия Нюкасъл.

Така тимът на Пеп Гуардиола се възползва от грешната стъпка на Ливърпул вчера и вече води с 3 т. пред единствения си преследвач.

Рахийм Стърлинг и Аймерик Лапорт дадоха сигурен аванс на Сити преди почивката, а през второто полувреме Родри покачи на 3:0.

Остана време и за още два гола в продължението, дело на Фил Фодън и отново на Стърлинг.

Така титлата изглежда много близо до "Етихад" три кръга преди края. Сити води с 86 т. пред Ливърпул, който стигна само до 1:1 с Тотнъм и остава с 83.

До края на кампанията "гражданите" имат гостувания на Уулвърхемптън и Уест Хем и домакинство на Астън Вила. Дори да завършат наравно в един от тези двубои, първото място ще бъде тяхно.

Сити вече има и предимство от четири гола пред Ливърпул по отношение на головата разлика.