Скандална дузпа и уникален Митрович спряха Ливърпул на старта

Скандална дузпа и уникален Митрович спряха Ливърпул на старта Снимка: Getty Images

Ливърпул започна новия сезон с грешна стъпка. "Червените" взеха само точка от визитата на Фулъм след зрелищно равенство 2:2.

Александър Митрович отново се превърна в герой за домакините, отбелязвайки и двата гола за "котиджърс", докато за Ливърпул Дарвин Нунес и Мохамед Салах се отчетоха с по един гол и една асистенция.

Дори това обаче не бе достатъчно за победата.

Митрович откри резултата в 32-рата минута, засичайки с глава центриране на Кевин Тете. Сръбският нападател не остави никакви шансове на Александър-Арнолд във въздуха, след което и намесата на Алисон не бе на топ ниво, за да може Фулъм да поведе.

Малко по-късно Луис Диас нацели греда за Ливърпул, а малко след почивката същото направи и Кебано за домакините с хубав далечен удар.

В 64-тата минута Дарвин Нунес изравни. Само 13 минути след като се бе появил на терена, уругваецът получи добро подаване от Мохамед Салах и с малко късмет Нунес с пета вкара за 1:1.

Равенството се задържа за само осем минути. В 72-рата Митрович отново даде аванс на "котиджърс" с точно изпълнение след доста спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Ван Дайки срещу сърбина.

10 минути преди края бе време за Салах да се разпише. Египтянинът се възползва от груба грешка в защитата на Фулъм, а Нунес се отчете с асистенция.

В даденото петминутно продължение Джордан Хендерсън бе на косъм от това да донесе пълния обрат за Ливърпул, но мощният му шут се отби в напречната греда.