Скандално Дерби д'Италия с три дузпи, пет гола и много щастлив Юве

Скандално Дерби д'Италия с три дузпи, пет гола и много щастлив Юве Снимка: Getty Images

Ювентус изигра един от мачовете си на сезона, побеждавайки Интер с 3:2 в изключително скандално дерби с три дузпи, два червени картона и още много спорни ситуации.

"Бианконерите" стигнаха до успеха, след като на два пъти повеждаха в резултата, а Интер на два пъти изравняваше. В допълнение победата бе постигната без Кристиано Роналдо, който отново разочарова и този път бе сменен още в 70-ата минута.

Именно Роналдо откри резултата в 24-тата минута. Португалецът трябваше да изпълнява дузпа, пропусна я, но при добавката бе точен. В 35-ата Ромелу Лукаку изравни от втората от трите дузпи, отсъдени в мача.

В самия край на полувремето превърналият се в герой за домакините Хуан Куадрадо отново даде аванс на Юве и така тимът на Андреа Пирло се прибра на почивката с гол аванс.

И двете дузпи през първата част бяха чисти, но през втората съдията взе и някои спорни решния. В 55-ата минута показа заслужен втори жълт картон на Роберто Бентанкур, но в самия край на мача като че ли изпусна нещата извън контрол.

Седем минути преди края на редовното време Интер изравни след автогол на Джорджо Киелини. От Юве имаха претенции за това, че бранителят е бил фаулиран от Лукаку и затова не е успял да реагира по най-добрия начин, заради което е пратил топката във вратата. Реферът обаче реши, че фаул няма - 2:2.

Равенството се задържа само пет минути, тъй като в 88-ата Хуан Куадрадо оформи крайния резултат с гол от дузпа, която сам си изработи. Колумбиецът предизвика контакт с Иван Перишич, навлизайки в наказателното поле, реферът се хвана на номера му и посочи бялата точка.

Този път пропуск от 11-те метра нямаше, а "нерадзурите" нямаха сили за трето изравняване.

Победата е изключително важна за Юве в борбата за Топ 4. В момента торинци се намират именно на четвъртата позиция с актив от 75 точки, колкото има и третият Милан. Наполи е пети със 73, но южняците и Милан са с мач по-малко.

Въпреки че вече си осигури титлата, загубата ще бъде болезнена за Интер, а още повече и за Антонио Конте, имайки предвид историята му с Ювентус.