Интер и Ювентус изнесоха незабравим спектакъл с 8 гола

Интер и Ювентус изнесоха незабравим спектакъл с 8 гола Снимка: Getty Images

Интер и Ювентус завършиха 4:4 в спиращо дъха дерби на "Джузепе Меаца".

Мачът на кръга в Серия "А" се оказа истинска класика между историческите съперници и предложи няколко обрата и много открит футбол.

Юве изоставаше с 2:4 до 72-рата минута, но с две попадения на резервата Кенан Йълдъз се добра до точката.

Пьотр Жиелински откри за домакините от дузпа в 15-ата минута, но после Юве обърна с попадения на Душан Влахович и Тимъти Уеа в рамките на 6 минути.

Последва нов силен период за Интер и Хенрик Мхитарян изравни след подаване на Маркус Тюрам.

Само две минути по-късно се стигна до втора дузпа за "нерадзурите", а Жиелински отново я превърна в гол за 3:2.

Така първата част предложи два пълни обрата.

В 53-тата минута Дензъл Дъмфрис покачи на 4:2, но това далеч не беше всичко.

Кенан Йълдъз намали на 3:4 с изстрел по диагонала двайсетина минути преди края и двубоят остана отворен.

В 82-рата минута Йълдъз избухна с втори гол с удар, при който Ян Зомер можеше да се справи по-добре.

Равенството позволи на Наполи да остане комфортен лидер в класирането с 22 т. пред Интер с 18 и Ювентус със 17.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.