Тотално унижение: Юнайтед отнесе 4-ка и удари дъното

Тотално унижение: Юнайтед отнесе 4-ка и удари дъното Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед удари дъното, след като бе разбит с категоричното 4:0 при визитата си на десетия Брайтън. "Червените дяволи" не направиха абсолютно нищо смислено в предни позиции, а в отбрана изглеждаха като аматьорски отбор.

За да бъде унижението още по-голямо, това бе първа победа за Брайтън у дома за календарната 2022 година.

С допуснатите четири попадения Юнайтед вече е инкасирал общо 56 от началото на сезона, което е антирекорд за клуба в ерата на Висшата лига.

Мойзес Кайседо даде начало на голеадата още в 15-ата минута с хубав удар от около 20 метра. Това бе първи гол за 20-годишния еквадорец във Висшата лига, който се възползва от недобро изчистване на топката, успя да я промуши между краката на Виктор Линдельоф и да я прати в долния десен ъгъл на Де Хеа, който бе заслепен и от слънцето.

До почивката Юнайтед не успя да направи нищо смислено в атака, но за сметка на това през второто полувреме се срина изцяло в защита. Четири минути след подновяването на играта още един футболист на Брайтън вкара дебютното си попадение във Висшата лига.

Отбраната на "червените дяволи" изглеждаше като разграден двор, в който влиза, който си пожелае. В 49-ата минута топката стигна до лявата част на пеналта, където Леандро Тросар я върна за Марк Кукурея, който с хубав удар направи резултата 2:0.

Още 13 минути по-късно Паскал Грос покачи на 3:0. Отново отбраната на Юнайтед не знаеше къде се намира и отново пас на Тросар намери непокрит негов съотборник в наказателното поле, който преодоля Де Хеа за трети път.

След точно час игра кошмарът за Юнайтед стана пълен. Този път Тросар се превърна в голмайстор за "чайките". Положението показа абсолютната трагичност в защитата на гостите. Този път дори Де Хеа бе преодолян елементарно и бе прехвърлен, върналия се Диого Далот изчисти топката от гол линията, но зад него дебнеше Тросар и след рикошет в тялото му топката се озова в мрежата на Юнайтед за четвърти път.

Вместо да тръгне да вкара поне един гол, Ралф Рангник реши да заздравява отбраната, вкарвайки Хари Магуайър на мястото на Хуан Мата, който получи рядката възможност да започне като титуляр. След появяването на Магуайър на терена головете спряха, но не толкова заради подобрената работа на защитата на гостите, а заради това, че Брайтън намалиха оборотите.

Снимка: Getty Images

Пет минути преди края и бившият играч на "червените дяволи" Дани Уелбек бе на крачка от това да се разпише, но ударът му от дъгата пред наказателното поле мина на сантиметри от дясната греда на Де Хеа. Минути по-късно футболистите пред Де Хеа позволиха още един удар отдалече, този път на Грос, но испанският страж този път успя да се намеси и да изчисти в корнер.

Загубата оставя Юнайтед на шестата позиция с актив от 58 точки, с шест повече от седмия Уест Хем, който е с мач по-малко. Брайтън пък се изкачи на деветата позиция, като събра 47 точки.