Тотнъм се изравни с Ливърпул преди дербито срещу Юнайтед

Тотнъм се изравни с Ливърпул преди дербито срещу Юнайтед Снимка: Getty Images

Тотнъм нямаше проблеми при визитата си на Шефилд Юнайтед и спечели с 3:1, с което се изравни по точки - 33, с третия в класирането Ливърпул преди сблъсъка на "червените" с Манчестър Юнайтед на "Анфийлд" днес.

Серж Орие откри резултата още в петата минута, засичайки с глава центриране на Хьон-Мин Сон, а 35 по-късно Хари Кейн удвои аванса на "шорите" с хубав удар от дъгата пред наказателното поле.

Четвърт час след почивката Дейвди Макголдрик намали за 1:2, след като вкара с глава, надскачайки двамата централни бранители на Тотнъм. Секунди по-късно обаче Тотнъм отново възстанови аванса си от два гола след фамозен прехвърлящ удар на Танги Ндомбеле, който със сигурност ще попадне сред претендентите за гол на сезона.

И докато Тотнъм се изравни с Ливърпул на третата позиция, Шефилд Юнайтед продължава да заема последната позиция в класиранет с едва пет точки от 19 изиграни мача.