Тотнъм записа фалстарт у дома преди гостуването в Пловдив

Тотнъм записа фалстарт у дома преди гостуването в Пловдив Снимка: Getty Images

Тотнъм загуби с 0:1 от Евертън като домакин в първия си мач от новия сезон на Висшата лига.

"Карамелите" се наложиха с гол на Доминик Калвърт-Люин и записаха първа победа над този съперник от осем години насам.

Спърс не оползотвориха предимството си през първата част, а гостите започнаха по-добре след почивката и се стигна до попадението на Калвърт-Люин с глава след центриране от фаул на Люка Дин.

Нападателят вкара своя 25-и гол за Евертън и се изравни по този показател с Уейн Рууни.

Малко след 70-ата минута Ричарлисон пропусна на два пъти да реши мача в полза на тима си, после удар на Калвърт-Люин беше спасен, докато Тотнъм така и не успя да създаде сериозно положение за изравняване.

По този начин беше сложен край на уникална серия на мениджъра на "шпорите" Жозе Моуриньо.

Досега той нямаше загуба в първия кръг на английския елит, като в предишните 10 случая имаше 9 победи и 1 равенство, рекорд без аналог в Премиър лийг.

В останалите първенства, в които е водил отбори, португалецът също не беше допускал поражение в първия мач за сезона.

Следващият двубой на Тотнъм е срещу българския Локомотив Пловдив в квалификациите за Лига Европа на 17 септември.