Величествен Роналдо запази надеждите на Юнайтед за Шампионската лига

Величествен Роналдо запази надеждите на Юнайтед за Шампионската лига Снимка: Getty Images

С хеттрик на Кристиано Роналдо Манчестър Юнайтед победи последния Норич с 3:2 у дома и запази шансове за класиране в зона "Шампионска лига".

Класата на португалската суперзвезда пред гола осигури трите точки, но Юнайтед отново се измъчи и позволи изравняване, след като водеше с 2:0.

В крайна сметка тимът на Ралф Рангник постигна много важен успех, особено предвид загубите на конкурентите за топ 4 Арсенал и Тотнъм.

Агресивното начало на домакините даде резултат и в 7-ата минута Еланга открадна една топка, за да асистира на Роналдо за 1:0.

Португалецът удвои с глава след ъглов удар в 32-рата минута, но в самия край на полувремето Норич се върна в мача благодарение на Киърън Дауъл.

В 52-рата минутка Теему Пуки изравни и изглеждаше, че "червените дяволи" ще запишат пореден унизителен провал срещу съперник от дъното на таблицата.

В 76-ата минута обаче Роналдо изстреля топовен шут от пряк свободен удар във вратарския ъгъл, а Тим Крул разочарова с намесата си и португалецът оформи своя хеттрик.

В днешните си мачове Тотнъм и Арсенал отстъпиха с по 0:1 съответно на Брайтън и Саутхемптън, с което битката за четвъртото място остана все така непредсказуема.

Спърс не успяха да нанесат нито един точен удар у дома и спряха серията си от четири поредни победи след гол на Леандро Тросар в 90-ата минута.

Арсенал пък записа трето поредно поражение и вече е шести в класирането.

На четвъртата позиция все още е Тотнъм с 57 т. пред Юнайтед и Арсенал с по 54. "Артилеристите" обаче имат и мач по-малко.