Вернер се отпуши и качи Челси на върха в класирането

Вернер се отпуши и качи Челси на върха в класирането Снимка: Getty Images

Тимо Вернер отбеляза първото си попадение за сезона във Висшата лига при победата на Челси с 3:1 над Саутхемптън.

Домакините бяха по-добрият отбор през целия двубой под проливния дъжд на "Стамфорд Бридж" и заслужено стигнаха до трите точки, с което излязоха временно начело в класирането.

Трево Чалоба откри резултата още в деветата минута с гол с глава след корнер. "Сините" обаче не успяваха да стигнат до втори гол и в 61-вата минута резултатът бе изравнен. Джеймс Уорд-Праус направи 1:1 с точно изпълнена дузпа.

Саутхемптън можеше и да си тръгне с нещо от "Стамфорд Бридж", но "светците" трябваше да доиграят последните 15 минути от двубоя в намален състав, след като именно капитанът Уорд-Праус бе изгонен с директен червен картон след грубо влизане срещу Жоржиньо.

Останали с числено преимущество, домакините натиснаха и в 84-тата минута стигнаха до втори гол. След редица пропуски Вернер, най-накрая, намери мрежата, засичайки подаване на Аспиликуета отблизо.

Крайното 3:1 оформи Бен Чилуел след сериозен карамбол в наказателното поле на Саутхемптън. Последователно Ромелу Лукаку у Аспиликуета удариха греди, след което Чилуел стреля. Алекс Макарти мислеше, че е спасил, но се намеси технологията на гол линията, която отсъди гола.

С победата Челси събра актив от 16 точки и се изкачи на първото място в класирането, с две точки повече от Ливърпул, Манчестър Юнайтед и Евертън. Мърсисайдци са с мач по-малко, като в неделя посрещат Манчестър Сити, който е с 13 пункта.

Саутхемптън остава малко над зоната на изпадащите с едва четири спечелени точки.