Вратарска издънка не успя да спре серията на Арсенал

Вратарска издънка не успя да спре серията на Арсенал Снимка: Getty Images

Арсенал записа осма поредна победа във Висшата лига, надделявайки трудно над Брентфорд с 2:1 след късен гол на Кай Хаверц.

"Артилеристите" се изкачиха на върха в класирането на Висшата лига поне до утре, когато е сблъсъкът между Ливърпул и Манчестър Сити на "Анфийлд".

На "Емирейтс" Деклан Райс откри резултата в 19-ата минута, след като засече с глава центриране на Бен Уайт отдясно.

В края на първата част Брентфорд изравни след вратарски гаф. Рамсдейл се забави с изчистването на една топка, Йоан Уиса се плъзна на шпагат и го блокира, а след рикошет в крака му кълбото влетя в мрежата на Арсенал.

През втората част Арсенал натисна, но гостите също имаха своите шансове на контри.

Райс бе много близо до втори гол, но негов удар от дъгата срещна напречната греда. Междувременно Рамсдейл донякъде се реабилитира с едно-две добри спасявания, които щяха да изиграят ролята си в края.

Минути преди изтичането на редовните 90 Кай Хаверц измъкна домакините. Арсенал вкара втори гол с глава, като и този път асистентът бе Бен Уайт.

Тимът на Микел Артета вече има 64 точки, с една повече от Ливърпул и две пред Ман Сити.

Брентфорд продължава борбата си за оцеляване с 26 точки, само на пет над зоната на изпадащите.