Юнайтед мина през продължения и се класира с гол на бранител

Юнайтед мина през продължения и се класира с гол на бранител Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп с победа с 2:1 като гост на Норич след продължения.

"Червените дяволи" не изиграха най-добрия си мач и се измъчиха срещу съперника, който е последен в Премиършип и почти сигурен изпадащ.

Одион Игало откри резултата през първото полувреме, но след почивката домакините имаха силен период, в който успяха да изравнят с чудесен удар от дистанция на Тод Кантуел.

Минута преди края на редовното време Тим Клозе беше изгонен с директен червен картон, но Юнайтед не успяваше да се възползва от численото си предимство и макар че създаваше доста положения, Тим Крул спасяваше всичко, отправено към вратата му.

Така мачът влезе в продължения и отиваше към дузпи, когато в 118-ата минута Хари Магуайър реагира най-добре в наказателното поле и отблизо отбеляза победния гол.

Останалите полуфиналисти за Купата на Англия ще станат ясните утре, когато са другите три четвъртфинала.