Юнайтед пострада с капитан Роналдо и Фил Джоунс

Кристиано Роналдо изведе Манчестър Юнайтед с капитанската лента, а "червените дяволи" записаха първата си загуба под ръководството на Ралф Рангник - 0:1 на "Олд Трафорд" срещу Уулвърхемптън във Висшата лига.

Това бе вторият мач в историята, в който Роналдо слага капитанската лента на "червените дяволи". Първият е от началото на 2008-а срещу Болтън. Тогава вкарва и двата гола за победата 2:0.

Първа поява в игра след дълго отсъствие записа Фил Джоунс. Ако трябва да сме точни бранителят не бе играл почти две години. От януари 2020-а.

Но със сигурност няма да запомни с топли чувства завръщането си, а "вълците" си тръгнаха с първа победа от стадиона на Юнайтед от 1980-а, в който "вълците" печелят на "Олд Трафорд", а в днешният двубой.

Двубоят бе решен десетина минути преди края, когато 35-годишният португалец Жоао Моутиньо с отлично насочен удар от границата на наказателното поле дари победата на Уулвс.

В средата на втората част Кристиано успя да се разпише, но голът не бе признат заради засада. Преди това Бруно Фернандеш от няколко метра нацели напречната греда.

Бруно бе близо до попадение и в заключителните секунди, когато изпълни страхотно пряк свободен удар, но вратарят на гостите Жозе Са не позволи авансът на отбора му да бъде заличен.

Двата тима вече са съседи в класирането. Манчестър Юнайтед е седми с 31 точки, Уулвърхемптън е осми с 28 пункта. "Дяволите" са на 4 точки от топ 4, който се затваря от Арсенал (35). Тимът на Рангник обаче има мач по-малко от "топчиите".