Юве изкова ценен успех, инфарктен обрат за Рома

Юве изкова ценен успех, инфарктен обрат за Рома Снимка: Getty Images

Ювентус изкова трудна победа с 1:0 като гост на Фиорентина и се задържа близо до върха в Серия "А".

Гол на Фабио Мирети още в 10-ата минута с удар по земя се оказа достатъчен за успеха - а за 20-годишният талант това беше дебютен гол за мъжкия тим на Юве.

Оттам нататък Фиорентина убедително надигра гостите, но пропусна положенията си и тимът на Макс Алегри удържа своя аванс.

Ювентус събра 26 т. на втората позиция в класирането и се доближи само на 2 зад лидера Интер.

По-рано днес Рома стигна до инфарктна победа с 2:1 над Лече у дома, след като изоставаше в резултата до 91-вата минута.

Ромелу Лукаку се превърна от грешник в герой, а срещата започна зле за него с пропуска му от дузпа още в 5-ата минута.

През втората част Лече поведе чрез Понтус Алмквист и беше много близо до победата.

Домакините обаче обърнаха с два гола в добавеното време, като първо Сардар Азмун изравни с глава, а в края Лукаку донесе трите точки.

Рома обаче остава едва на седмата позиция в таблицата със 17 т.