Ювентус затвори 2021 г. с три точки и пето място

Ювентус затвори 2021 г. с три точки и пето място Снимка: Getty Images

Ювентус победи Каляри с 2:0 у дома в Серия "А" и по този начин завърши успешно календарната година.

Голове на Мойс Кийн в края на първото и Федерико Бернардески в края на второто полувреме донесоха ценни три точки, които попадаха в графата "задължителни" срещу съперник в зоната на изпадащите.

Така Юве приключва 2021 г. във възход, въпреки множеството трудности и спадове във формата в предните месеци.

Тимът на Масимилиано Алегри натрупа 5 победи в последните си 6 двубоя във всички турнири.

Преди изиграването на останалите мачове от 19-ия кръг, "бианконерите" са пети в класирането с 34 т., на 4 зад четвъртия Аталанта.

Изоставането от върха обаче все още е солидно - лидерът Интер има 9 т. повече и мач по-малко.