Жиру и Лорис вдигнаха Купата

Отборът на ФК Лос Анджелис спечели турнира за Купата на САЩ, след като във финала се наложи над Спортинг Канзас Сити с 3:1 след продължения. В тима на победителите блестяха световните шампиони с Франция от 2018 г. Юго Лорис и Оливие Жиру, който вкара първия гол за успеха. За двамата това е първи трофей с клуба.

Жиру, който премина в Лос Анджелис от Милан през лятото, откри резултата в 53-тата минута след асистенция на поляка Матеуш Богуш.

Канзас Сити изравни бързо благодарение на мощен удар на германеца Ерик Томи след час игра.

Така двубоят влезе в продължения. В тях мексиканецът Омар Кампос отново даде аванс на тима от Лос Анджелис с 102-рата минута, а Кей Камара с удар с глава оформи крайното 3:1 седем минути по-късно.

Това бе първият триумф на клуба в 109-годишната история на турнира.

Иначе в местния шампионат остават още пет кръга до края на редовния сезон, като ФК Лос Анджелис е на четвърто място в Западната конференция и е на добра позиция да се класира директно за плейофите.