Златан - герой и грешник за Милан

Златан Ибрахимович донесе точката на Милан след 2:2 у дома срещу Верона след късно изравнително попадение. Но шведският ветеран можеше да спечели три за "росонерите", ако беше реализирал отсъдената за тях дузпа в средата на второто полувреме.

Гостите дръпнаха с два чисти гола още до 19-ата минута след попадения на Барак (6) и Дзакани, но в 27-ата "росонерите" се завърнаха в мача с гол на Кесие. В 63-тата минута Златан Ибрахимович пропусна дузпа. В добавеното време шведът се реваншира за пропуска си, като изравни.

Два гола на "росонерите" пък бяха отменени след намесата на ВАР. С равенството Милан се спаси от втора поредна загуба през седмицата, след като допусна поражение с 0:3 от Лил в групите на Лига Европа.

Милан е на върха със 17 точки - две повече от преследвачите Наполи и Сасуоло.