Безгрешен Верстапен победи и в Канада

Безгрешен Верстапен победи и в Канада Снимка: Getty Images

Макс Верстапен продължава пътя си към втора поредна титла във Формула 1 и спечели шеста победа от началото на сезона.

Нидерландецът кара безгрешно в Гран При на Канада и не изпусна водачеството след отличното си потегляне от полпозишън.

За да грабне купата, Верстапен трябваше да удържи атаките на Карлос Сайнц, който със своето Ферари съкрати дистанцията и го постави под напрежение в последните обиколки.

Едно от излизанията на колата за сигурност събра двамата пилоти и направи битката за първото място оспорвана, но въпреки по-новите си гуми, Сайнц не успя да се възползва и остана втори.

Трети завърши 7-кратният победител в Канада Люис Хамилтън, който достигна до втория си подиум за годината.

Шарл Леклер пък потегли едва 19-и, но достигна до петата позиция.

Съотборникът на Верстапен и втори във временното класиране при пилотите Серихо Перес отпадна още в осмата обиколка.

Така Макс Верстапен продължава да трупа преднина в класирането и събра 175 точки, с 46 повече от Перес и 49 пред третия Леклер.

Следващото състезание от Формула 1 е след две седмици на "Силвърстоун" за Гран При на Великобритания.